Ilustrační foto.
Foto: Shutterstock
Páry, které mají sex několikrát týdně, nejsou šťastnější než ty, které se milují jen jednou za týden. Studie zveřejnili vědci z Univerzity Toronto Mississauga na základě 30 tisíc dotazníků. Sex navíc dělá lidi šťastnějšími než peníze.

Po léta doporučovali psychologové a vztahoví poradci, že klíčem ke spokojenému manželství či partnerskému vztahu je sex. Hodně sexu. Podle nejnovější studie však svoji radu přehodnocují a hlásí: Stačí jednou týdně.

Studii realizovala Univerzita Toronto Mississauga a zveřejnila ji v magazínu Society for Personality and Psychology. Přes 30 tisíc Američanů nad 30 let věku vyplnilo dotazníky ohledně svých partnerských vztahů, sexuální aktivity a pocitů spokojenosti. Ukázalo se, že sex hraje opravdu významnou roli, ale neznamená to, že čím více ho partneři mají, tím jsou šťastnější. Nejspokojenější naopak byly ty páry, které se milovaly pouze jednou týdně.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.