Ilustrační foto.
Foto: foter.com/ feel-the-silence
Vědci vložili pod šálek rozinku a řekli dětem, že musí minutu počkat, než ji budou moct sníst. Ty, které časový limit nevydržely, mají vyšší riziko poruchy pozornosti a učení. Nejhůře dopadly předčasně narozené děti.

Schopnost dítěte odolat sladkosti nebo si na ni alespoň počkat má překvapivou souvislost s jeho inteligencí a úspěchem v dospělosti. Vědci, kteří svoji studii zveřejnili v časopise The Journal of Pediatrics, provedli velmi jednoduchý, ale efektní pokus.

Pod šálek vložili rozinku a řekli dětem, že musí vydržet minutu a až poté si ji mohou vzít. Primitivní úkol ukázal, že děti, které stanovený čas vydržely, měly později lepší studijní výsledky. Nejmenší vůli měly pak předčasně narozené děti. Do konce stanoveného termínu nepočkal prakticky nikdo z nich.

HN

Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.