Miřenka Čechová.
Foto: Václav Jirásek
Osvobodila se od klasického baletu a začala s taneční revoltou, kterou si získala Ameriku. Své inscenace si vymýšlí, režíruje a také v nich vystupuje. A k tomu řídí program Českého centra v New Yorku.

Po pěti minutách s ní vás přepadne pocit, že nejste dost rychlí a že už nikdy nezvládnete udělat tolik věcí, kolika se věnuje ona. Miřenka Čechová po studiu taneční konzervatoře opustila svět baletního drilu a propadla formám současného divadla, které neznají hranice a je v nich možné prakticky cokoliv. Na scéně se tančí, prolínají se projekce, hudba, ale třeba také rap nebo komiks.

Tato žena patří ve svém oboru k naprosté špičce. Když před čtyřmi lety přijela v rámci doktorského studia vyučovat fyzické divadlo do Washingtonu, okamžitě dostala nabídky z místních divadel. Její inscenaci S/He Is Nancy Joe, v níž řeší problematiku transgenderu, vyhlásil deník Washington Post Nejlepším představením současného tance roku 2012.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.