Piknik Anny Kuchařové v parku na lajně. Její svěřenci začínají pár centimetrů nad zemí, propastné hloubky přicházejí mnohem později.
Foto: HN – Matej Slávik
"Člověk je opuštěný v prostoru a jediné, co ho drží, je lajna pod nohama, a ještě hodně rozklepaná," říká slacklinerka Anna Kuchařová o pocitech z chůze po takzvané highline. V tomhle mladém sportu patří ke světové špičce. V Česku je slacklinerů asi tři sta.

Lajna je 2,5 cm široký popruh, po kterém se bez pomůcek chodí. Krásná lajna je podle Anny Kuchařové hodně exponovaná, nejlépe napnutá ze skalní věže na věž, aby byl pěkný výhled do hloubky pod ní.

"Moje nejkrásnější se jmenuje Lost Arrow Spire v Yosemitech, je to první skalní lajna na světě. Vede trochu z kopečka na věž," vzpomíná na americkou výpravu v roce 2013. Lajnu, která je dlouhá 33 metrů a pod ní se naskýtá pohled do osmisetmetrové hloubky, přešla jako první Evropanka. "Strávili jsme tam tři dny, to místo bylo silné i svou historií. Navíc jsme to rok plánovali a šetřili na to."

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.