Kevin Baugh, vládce Molossie, která se prostírá na dvou pozemcích v Nevadě. Ročně zemi navštíví 15 turistů, navzdory tomu, že je oficiálně ve válce s východním Německem.
Foto: Profimedia
Mikronárod je podle definice entita, která se prohlašuje za nezávislý stát, ale mezinárodní společenství jeho suverenitu neuznává. Američan Travis McHenry si jich vybudoval dokonce několik. A jeden nedávno vytvořili také státotvůrci z Česka.

Mikronárod si můžete vyhlásit klidně i vy ještě dnes třeba doma v ložnici. Ostatně, kdo z nás to někdy nezkusil, založit si ve svém pokoji království nebo republiku. Pouze u většiny lidí tohle období budování států skončí řekněme v šesti nebo sedmi letech. Zakladatelé mikronárodů, kterých je po světě podle odhadů momentálně něco přes 400, si v sobě z toho sedmiletého dítěte zpravidla něco uchovali.

Vlastně takovým ideálním příkladem otce zakladatele mikronároda je Američan Travis McHenry. Když si všiml, že jeho tchyně je správkyní tříakrového pruhu země v jisté vyprahlé a pusté části Kalifornie, asi tři hodiny jízdy od Los Angeles, rozhodl se, že zde založí nový stát a nazve ho Calsahara, což je takový průnik slov California a Sahara.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.