Výherní Ryzlink vlašský.
Foto: Vinařství Štěpán Maňák
Ze soutěží China Wine & Spirits Awards a Hong Kong International Wine & Spirit Competition přivezli moravští vinaři celkem 17 medailí. Porotci ocenili šumivá vína a moravská červená. Zlatou medaili dostal Ryzlink vlašský výrobce Štěpána Maňáka.

Moravští vinaři uspěli hned ve dvou soutěžích - China Wine & Spirits Awards a Hong Kong International Wine & Spirit Competition, ze kterých celkem dovezli 17 medailí. Z Hong Kongu vezou naši vinaři 16 medailí a ze soutěže China Wine & Spirits Awards se vinaři mohou pochlubit jednou, ale zato zlatou medailí.

Pozornost porotců si vysloužila šumivá vína firmy Bohemia Sekt, která získala čtyři bronzové a jednu stříbrnou medaili. Velké úspěchy slavila i moravská červená vína, která si ze soutěže odvezla rovněž pět medailí. Účast vín z České republiky na Hong Kong International Wine & Spirit Competition finančně podpořil Vinařský fond a organizačně ji zajistilo Národní vinařské centrum.

HN

Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.