Ilustrační foto.
Foto: Shutterstock
Samotářům ve stravě často chybí základní živiny. Necítí motivaci vařit a mnohdy to ani neumí. Nenakupují zdravé pokrmy a raději volí na přípravu nenáročné polotovary.

Lidé, kteří žijí sami, se stravují s vyšší pravděpodobností nezdravěji, než lidé, co žijí v páru nebo s rodinou. Ve stravě jim chybí klíčové živiny a často konzumují fast foodové potraviny.

Se zjištěním přišel tým vědců z univerzity Queensland University of Technology. Analyzoval 41 různých studií o stravování a snažil se přijít na to, zda existuje souvislost mezi individuálním bydlením a stylem stravování. Výsledek je jednoznačný. Lidé, co žijí sami, mají výrazně chudší a nezdravější jídelníček.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.