Ilustrační foto.
Foto: foter.com/Ferlinka Borzoi (Deb West)
Podle studie porovnávající zdravotní péči o umírající je Anglie tím nejlepším místem, kde zemřít. Britští zdravotníci se o osoby na konci života starají lépe než v osmdesáti zemích světa. Na předních příčkách se umístila i Austrálie, Nový Zéland, Irsko a Belgie. Česká republika je na 33. místě.

O umírající se starají nejlépe v Evropě, Asii a Tichomoří. To vychází ze studie paliativní péče v osmdesáti zemích světa. Nejlépe si přitom vedou zařízení ve Velké Británii.

Podle výzkumu Economist Intelligence Unit (EIU) za to může především zapojení tohoto druhu péče do národní zdravotní služby financované z veřejných financí, angažovanost dobročinného sektoru, vysoká specializace personálu, ale také hluboká angažovanost v komunitě.

HN

Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.