Ilustrační foto.
Foto: foter.com/donnierayjones
Přítomnost psa v domácnosti prospívá nejen našemu psychickému, ale i fyzickému zdraví. Švédská studie odhalila, že děti vyrůstající s domácími zvířaty jsou odolnější vůči rozvoji astmatu. Chronickým zánětlivým onemocněním dýchacích cest trpí více než 230 milionů lidí na celém světě.

Psi pomáhají nejen při terapii, ale působí dokonce jako prevence proti mnoha onemocněním – pomáhají odvracet deprese, tlumit stres a tedy i rizika srdečních nemocí, ale také své majitele povzbuzují, aby žili aktivněji, což může výrazně ovlivnit jejich kondici.

Švédská studie navíc odhalila, že přítomnost psa v domácnosti má potlačuje rozvoj astmatu u dětí. To platí i o ostatních domácích a hospodářských zvířatech, která podle studie snižují pravděpodobnost rozvoje onemocnění až o 15 procent. Uvedl to zpravodajský server Quartz.

HN

Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.