Dobře jištěné cesty zvládnou v Alpách také začátečníci.
Foto: archiv T. Marčíka, aréna Makak, Shutterstock
"To dáš, pokračuj," hecuje instruktor každého, kdo se pustí vzhůru. Lezení na umělých stěnách je skvělou průpravou pro alpské cesty řečené ferraty neboli klettersteigy. Na ně se vydává stále více lidí. A to všech věkových kategorií.

Lezecká aréna Makak v Jablonci nad Nisou je se svými více než dvěma tisíci metrů čtverečních rozlohy jednou z největších v Evropě. Barevné umělé stěny se ve velkorysém prostoru bývalé "městské a přespolní elektrárny" tyčí až do výše šestnácti metrů, občas v odvážném náklonu nabízejí převisy. Všechny jsou poseté barevnými chyty nejrůznějších tvarů. Tomáš Marčík je ředitelem arény a také jedním ze zakladatelů firmy, jež ji vybavila.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.