Hospital Kuks letos přilákal čtyřikrát více návštvníků než v minulých letech.
Foto: NPÚ
Za letošní sezónu navštívilo památky spravované Národním památkových ústavem (NPÚ) nejvíce lidí v historii. Příjmy ze vstupného umožní rekonstrukci a obnovu hned několika památek. Většina z nich bude mít otevřeno do konce týdne, jiné budou návštěvníkům dostupné i přes celou zimu.

Památky ve správě Národního památkového ústavu navštívilo letos od ledna do konce září přes čtyři a půl milionu návštěvníků, což je více než za stejné období v loňské sezoně. I přes nepříznivé počasí, kvůli kterému kasteláni očekávali spíše pokles návštěvnosti, bylo už v polovině léta jasné, že památky letos pokoří rekord.

Na hrady a zámky se letos přišlo podívat přesně 4 586 506 lidí, o 173 tisíc více než v roce 2014. Nejvíce navštěvovaný byl tradičně zámek Lednice s 353 tisíci návštěvníky. Hned za ním se umístil Český Krumlov, na třetí a čtvrté místo patří zámek Hluboká a hrad Karlštejn. 

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.