Oblibu hořké chuti vědci spojují se sklony k psychopatickému chování. - Ilustrační foto.
Foto: Shutterstock
Chuťové preference mohou prozradit mnohé o osobnosti člověka. U lidí, kteří mají rádi černou kávu či gin s tonikem, vědci odhalili výraznější charakterové rysy. Oblibu v hořkých potravinách spojují s narcistickým a sadistickým chováním, chuťové preference se však během života mění.

Rádi si na schůzce objednáváte kávu, protože máte za to, že jde o neutrální nápoj, který o vás na rozdíl od výběru tvrdého alkoholu či objednané biolimonády s patnácti vitamíny nic neprozradí? Omyl.

Studie publikovaná v časopise Appetite odhalila, že lidé, kteří pijí černou kávu bez přidaného mléka či cukru, mají vyšší pravděpodobnost antisociálního a psychopatického projevu osobnosti.

HN

Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.