Muži a ženy vnímají nevěru jinak. Ilustrační foto.
Foto: Shutterstock
Pokud šlo jen o sex, není to tak strašné. Jakmile žena přijde na to, že v partnerově nevěře hrají roli i city, je zle. Ženy se tak podle vědců podvědomě bojí o zajištění svých potomků. Norského výzkumu se zúčastnilo tisíc dobrovolníků, ale výsledek může být ovlivněný tamní kulturou.

Nedávná norská studie potvrdila obecně známou domněnku, že muži a ženy vnímají nevěru jinak. Vědci však až teď odhalili, jak propastný rozdíl mezi nimi vládne.

Zatímco muži neodpouští sexuální nevěru, pro ženy je daleko horší partnerova emocionální nevěra. Jednoduše řečeno, pokud šlo jen o sex, není to tak strašné. Jakmile v tom hrají roli i partnerovy city, je zle.

"Mužská a ženská psychologie je podobná v mnoha oblastech. Avšak ne, když jde o reprodukci," řekl pro server Science Daily docent Mons Bendixen z katedry psychologie Norské univerzity vědy a techniky. Společně s výzkumníky z univerzity v Texasu vyzpovídal přes tisíc účastníků a závěry studie byly zveřejněny v časopise Personality and Individual Differences.

HN

Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.