Otakar Nejedlý: Moře, 1909, vyvolávací cena 950 tisíc korun
Foto: Aukční dům Zezula, 1. Art Consulting

Ženské tělo v náročné pozici, hluboké stíny, měkké kontury, takový je snímek Akt Františka Drtikola z 20. let minulého století, který se bude zítra dražit v Brně. Autorská zvětšenina s razítkem, umělcovým podpisem a potvrzením Anny Fárové, že jde o pravé Drtikolovo dílo, činí z této položky lákadlo, jaké se na našem trhu objevuje jen mimořádně. Brněnský Aukční dům Zezula posílá tuto položku pod kladívko s cenou 195 tisíc korun a dá se s jistotou očekávat, že to nebude cena konečná. Nové majitele by měly získat také dvě originální fotografie Drtikolova žáka a výrazného představitele české meziválečné fotografické avantgardy Jaroslava Rösslera.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.