Závislost dětí na technologiích je stále častější - Ilustrační foto.
Foto: foter.com/Lars Plougmann
Na komunikačních technologiích je závislých až dvacet procent dětí. Rodiče jsou však těmi, kteří svojí výchovou určují, zda jejich děti budou závislé, nebo ne. Za závislost odborníci považují, když hraním počítačových her děti stráví 40 hodin týdně.

Nejenže české děti pijí více alkoholu než jejich vrstevníci v jiných zemích EU, ale čím dál víc jich taky trpí takzvanými nelátkovými závislostmi. Patří mezi ně třeba závislost na používání chytrých telefonů, sociálních sítí nebo patologické hráčství.

"Podle konzervativních odhadů je na komunikačních technologiích závislých nebo má jiné vážné související problémy jedno až pět procent dětí, odvážnější odhady uvádí až 20 procent," uvádí profesor Michal Miovský, přednosta Kliniky adiktologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.