Na českokrumlovských pískovištích si hrají děti z různých zemí.
Foto: HN – Martin Svozílek, ČTK
V Českém Krumlově žije 443 cizinců, z nichž 272 má trvalý pobyt. Když si tato čísla vynásobíme tisícem, dostaneme se poměrně blízko k celkovému počtu cizinců žijících v Česku. Počty přistěhovalců u nás rostou víceméně stabilně už od doby, kdy samostatné Česko vzniklo.

Legálně u nás pobývá 458 710 cizích státních příslušníků, z nichž 256 522 zde má trvalý pobyt. Uvádějí to nejnovější statistiky zveřejněné ministerstvem vnitra. Na konci letošního ledna tu přitom žilo něco přes 453 tisíc cizinců, což znamená, že za první polovinu letošního roku jejich počet stoupl přibližně o pět a půl tisíce.

Počty přistěhovalců u nás rostou víceméně stabilně už od doby, kdy samostatné Česko vzniklo. Tehdy, v roce 1993, tu žilo 78 tisíc cizinců, přičemž už za dva roky se jejich počet více než zdvojnásobil na 159 tisíc. Koncem tisíciletí je pak u nás evidováno 221 tisíc cizinců.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.