Obal vody Ohoo! jíst nemusíte, ale je stoprocentně biologicky odbouratelný.
Foto: Skipping Rocks Lab
Voda s obalem, který můžete sníst. To není sci-fi, ale vynález londýnských studentů. Obal z chloridu vápenatého a hnědých řas je zcela biologicky odbouratelný, a tudíž naprosto ekologický. To vše díky chloridu vápenatému a hnědým řasám.

Denně se v obchodech setkáváme s tím, že si místo igelitových pytlíků balíme jídlo do papírových, které se v přírodě snadněji rozloží. V běžném životě ale používáme jeden plastový produkt, který se za papír rozhodně vyměnit nedá – PET lahve.

Na to, že i takovou věc lze nahradit ekologičtější variantou, přišli studenti z londýnské Imperial Colege, informoval zpravodajský server Tech Times. Rodrigo García González, Guillaume Couche a Pierre Paslier z londýnského start-upu Skipping Rocks Lab za něj dokonce letos získali ocenění Lexus Design Awards.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.