Organická pohřební kapsle.
Foto: capsulamundi.it
Navrát člověka do přírody je hlavní myšlenkou projektu Capsula Mundi. Zemřelé tělo uložené v organické kapsli by sloužilo jako živiny pro zasazený strom. Vzrostlý strom by se tak stal památníkem i pokračováním nebožtíka.

Navrátit člověka tam, odkud přišel, tedy do přírody, je hlavní myšlenkou projektu Capsula Mundi. Italští designéři Anna Citelli a Raoul Bretzel navrhli organickou pohřební kapsli, díky které by se zemřelý mohl postupně přeměnit ve strom.

Nejde však o teoretickou myšlenku reinkarce, nýbrž promyšlenou metodu.

Tělo zemřelého by bylo v embryonální poloze uloženo do kapsle, která by byla pohřbena do země. Nad ní by se však zasadil strom, který by získával živiny z ostatků zemřelého. Kapsle by byla stoprocentně rozložitelná a připomínala by veliké semeno stromu.

HN

Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.