Ondřej Fejfar
Foto: HN – Libor Fojtík
Tenhle sport není o rutině, a už vůbec ne o stereotypu. Běžíte v úchvatné, někdy drsné scenerii, soupeříte se živly, svou vůlí i se soupeři jako na starověké olympiádě. Není divu, že mu Ondřej Fejfar propadl.

Start měl stanovené "souřadnice": červen 2015, norské fjordy, nulová nadmořská výška, krásné teplé počasí. Skupinu běžců čekalo 21 kilometrů, ovšem ne po rovině, ale naopak stále vzhůru. Když se silnice zvedla až do výšky 1500 metrů, závodníci najednou nechápali, co se to děje. Před nimi se tyčily pět metrů vysoké sněhové bariéry. Pak je pokropil ostrý déšť se sněhem a ledovými krystalky. V té nádherné skandinávské přírodě bylo v mžiku všechno jinak. Z pohádky se najednou stalo peklo. A do cíle ještě několik kilometrů…

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.