Psychopati postrádají empatii, což může souviset s odolností vůči nakažlivému zívání. - Ilustrační obrázek.
Foto: foter.com/David Blackwell
Lidé, kteří mají psychopatické sklony, jsou zároveň imunní vůči "nakažlivému" zívání. K tomu je totiž zapotřebí jistá dávka empatie a smyslu pro nápodobu. Psychopati ale takové vlastnosti postrádají.

Vědci z Baylorské univerzity v Texasu zjistili, že lidé, kteří mají psychopatické sklony, jsou zároveň imunní vůči "nakažlivému" zívání. Tedy situaci, které podléhá většina lidí - někdo si zívne a lidé kolem něj ho automaticky napodobí.

Psychopatie se ale vyznačuje sníženou, někdy dokonce nulovou empatií. Psychopati jsou sobečtí, manipulativní, žijí často asociálním životem a nemají pochopení pro city druhých lidí. Rozpoznat takového člověka však není úplně jednoduché a odborník potřebuje provést detailnější zkoumání.

HN

Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.