Režisér a ředitel Městských divadel pražských Ondřej Zajíc
Foto: HN – Matej Slávik
Ondřej Zajíc je režisérem a zároveň ředitelem Městských divadel pražských. Rokoko, jedna z jeho scén, letos slaví sto let, Divadlo ABC také píše českou divadelní historii velmi dlouho. Za ředitelským stolem tady sedával třeba Jan Werich.

"Člověk přežije také bez hudby, výtvarného umění… Ale jsme tady proto, abychom jenom přežívali? Byl by to naplněný život?" ptá se Ondřej Zajíc, režisér a zároveň ředitelem Městských divadel pražských.

Podle něj se dobré divadlo rodí z důvěry. To, která ji získá, si pak může dovolit větší dramaturgickou drzost a náročnější texty.

Jak se dělá divadlo po tak výrazných předchůdcích?

Werich je ve zdech Divadla ABC stále přítomný, jeho odkaz ctíme. V režii Petra Svojtky teď vzniklo výjimečné autorské představení V+W ke 110. výročí narození pánů Voskovce a Wericha. Ale my jsme se hned na začátku jasně přihlásili ke "zlaté éře" Oty Ornesta. Hrála se tu progresivní představení, byli tu nejlepší režiséři, herci.

Když jsem v roce 2005 nastupoval na pozici ředitele, chtěli jsme vytvořit v centru Prahy klasické repertoárové divadlo. Takové tu nebylo. Lákala nás představa velkého souboru, s nímž by se dala obsáhnout celá dramaturgická škála, i možnost dvou prostorů.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.