Na skládacích kolech jsme projely Kubou až k Atlantiku.
Foto: Monika Kuncová
Bouráky z padesátých let, doutníky, omšelá Havana a všudypřítomní, sex nabízející jineteros. Samozřejmě, tyhle turistické šlágry nelze na Kubě minout, ale celkem rychle se dá před nimi prchnout. Stačí se vyhoupnout do sedla a šlápnout do pedálů...

Pro milovníky bicyklů, již nesnášejí rušné silnice, je Kuba ideální destinací. Aut tam jezdí pomálu. A ta, která jsou provozuschopná, ať už jde o koráby z 50. let, nebo zcela neelegantní kraksny ze sedmdesátek, se dědí z generace na generaci, protože monopol na prodej nových aut stále drží vláda. Možnost pohybu znamená svobodu. A když se do nejbližšího města dopravujete půl dne na koni, už nezbývá čas a chuť demonstrovat. Navíc Peugeot 508 vyjde v přepočtu na více než pět milionů korun, Kubánec s průměrným měsíčním platem by na něj vydělával tisíce let. A tak se stará auta flikují, jak to jen jde: dráty, lepenkou, pájkou. Někdy s větším, jindy s menším úspěchem, z čehož vyplývá, že cyklisté mají cesty sami pro sebe.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.