Jednu z Tváří Plzně, portrét Uzbeka Sarvara, Mirzajeva vytvořil Jiří Bouma.
Foto: archiv Plzeň 2015, Dorotheum, Orlys
Kavárník, prodavač kebabu, hydrobioložka, vietnamská studentka... Deset tváří současné Plzně na obrazech mladých malířů se bude dražit v páteční dobročinné aukci. Mají být parafrází na cyklus portrétů maorských obyvatel Nového Zélandu, které v 19. století namaloval plzeňský rodák Gottfried Lindauer.

Vydat se na cosi, jež se označuje nezvyklým termínem komunitní casting, a když si vás tam vyberou, pustit si do soukromí malíře, který vás bude portrétovat − to není zrovna běžná situace. Přesto se nedávno v Plzni našli lidé, kteří do toho šli. Jejich portréty se budou dražit dnes večer v dobročinné aukci v prostorách bývalého plzeňského autobusového depa.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.