Češi preferují domácí plodiny a potraviny - Ilustrační foto.
Foto: Shutterstock
Celých 66 % Čechů říká, že se o životní prostředí starají víc než lidé v jejich okolí. Naopak české firmy se podle nich chovají méně ekologicky než ve zbytku EU. Vyplývá to z výzkumu agentury Ipsos, který HN exkluzivně přinášejí.

Dvě třetiny Čechů si myslí, že se o životní prostředí starají více než lidé v jejich okolí. Je o tom přesvědčeno celých 66 procent české populace, vyplývá z aktuálního květnového výzkumu agentury Ipsos, která se ptala tisícovky respondentů z celého Česka. HN získaly exkluzivně jeho výsledky. 

"Již poněkolikáté nám ve výzkumech Ipsosu vyšlo, že rčení 'Já nic, já muzikant' stále platí. Dvě třetiny lidí si myslí, že dělají pro ochranu prostředí více než ostatní lidé v Česku. Na druhou stranu si jsou vědomi, že ostatní Evropané jsou v tomto směru výrazně aktivnější a že oproti Evropě máme v Česku rezervy," říká Tomáš Macků, ředitel výzkumu a komunikace v Ipsosu.

Podle Karolíny Šůlové z Agentury ochrany přírody a krajiny, je problém v tom, že pod pojmem ochrana životního prostředí si lze představit téměř cokoliv. "Od sbírání odpadků v lese po jízdu do práce na kole. Ale je fakt, že pro určitou skupinu lidí je alespoň trochu šetrné chování k přírodě samozřejmou součástí života, vybírají si energeticky úsporné spotřebiče, recyklují, zvažují nákup nových věcí, vyhledávají místní produkty, vyhýbají se dopravě letadlem nebo pečují o nějaké pěkné místo v přírodě," připouští Šůlová.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.