Tuzemské víno slaví po světě úspěch.
Foto: Topi Pigula
Mezi nejúspěšnější patří vinařství Vinselekt Michlovský, které získalo pět medailí. Soutěžilo celkem 1708 vinařství ze 40 zemí světa. Získat cenu v soutěži AWC Vienna je pro vinaře prestižní záležitost.

Na mezinárodní soutěži vín AWC Vienna v Rakousku získali moravští vinaři 27 zlatých medailí. Mezi nejúspěšnější patří Vinselekt Michlovský s pěti zlatými. V tiskové zprávě to dnes uvedl Vinařský fond, který soutěž podporuje. V soutěži bylo celkem 11 611 vín od 1708 vinařství ze 40 zemí světa.

"AWC Vienna je největší světovou soutěží a fakt, že odsud moravští a čeští vinaři přivážejí desítky medailí, je prestižní záležitostí," uvedl Pavel Krška z Národního vinařského centra.

Mezi nejúspěšnější česká a moravská vinařství letošního ročníku patřila Vinselekt Michlovský, a.s., BOHEMIA SEKT, s. r. o. a Vinařství Štěpán Maňák, které si odvezly tři a více zlatých medailí.

Hodnocení soutěže AWC Vienna se konalo začátkem září ve Vinařské škole v Klosterneuburgu. Slavnostní vyhlášení bude podle webu organizátora 25. října ve výstavním paláci vídeňské radnice.