Obličej tě prozradí
Foto: René Volfík / FOTOREPO.cz
V Praze se nedávno konal první workshop Ekmanovy metody čtení emocí. Její autor, americký psycholog Paul Ekman, tvrdí, že díky ní dokážete poznat z tváře a řeči těla, zda vám někdo lže. Dnes ji používají tajné služby, policejní vyšetřovatelé i hollywoodští scenáristé, které inspirovala v seriálu Anatomie lži.

V přednáškové místnosti ve středu Prahy probíhá první workshop Ekmanovy metody. Na stěně běží video. Černobílý filmový záznam z tiskové konference, která se konala v roce 1955 v centru Londýna. Hlavní postavou je tu Kim Philby, prominentní člen britské tajné služby, který dlouhá léta donášel sovětské NKVD a později KGB. Byl to jeden z nejcennějších přeběhlíků, které komunistická velmoc získala. 

Philby patřil k celé skupině dvojitých agentů, která vešla ve známost jako "cambridgeská pětka", jelikož je sovětská strana přesvědčila ke spolupráci ještě jako studenty Cambridgeské univerzity někdy ve 30. letech. Pro Stalinův Sovětský svaz tajně pracovali až do začátku 50. let, někteří i déle.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.