Bývalý český ministr zahraničí a obrany Alexandr Vondra.
Foto: Profimedia
Sledování ptáků se věnují slavní herci, hudebníci i politici. Třeba bývalý český ministr zahraničí a obrany Alexandr Vondra. Mám radost z toho, že se k nám mnohé druhy v posledních letech vracejí, říká exministr.

Bývalého českého ministra zahraničních věcí a obrany Alexandra Vondru prý přivedl k ornitologickému pozorování podobný důvod jako slavného spisovatele Jonathana Franzena. Hledání útěchy. Sledování ptáků se věnuje asi dva roky.

Co vás k tomu přimělo?

Už v dětství a mládí jsem se zajímal o přírodní vědy, mám z nich koneckonců doktorát. Ale někdy v pubertě a během dospívání se do středu mé pozornosti přesunul spíš člověk. A tento zájem a veřejná služba mi pak vydržely skoro celý dospělý život. Jenže v posledních letech mě stav západní společnosti naplňuje takovou skepsí, že ve svých volných chvílích místo toho, abych se koncentroval na lidské bytosti, trávím spoustu času v přírodě a hledám smysl radši tam.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.