Protein by měl zpomalit tání zmrzliny.
Foto: Shutterstock
Zmrzlina pomaleji taje díky proteinu BslA, který se přirozeně vyskytuje v některých přátelských bakteriích. Díky proteinu se ve zmrzlině netvoří ledové hrudky a je jemnější a hladší. Protein by se měl do zmrzliny začít přidávat do tří let.

Výzkumníci na univerzitách v Edinburghu a Dundee zjistili, že pokud do zmrzliny přidají jeden specifický protein, mražená pochoutka taje pomaleji než běžné výrobky.

Protein totiž zajišťuje to, že se voda, tuk a vzduch na sebe lépe navážou, a vznikne tak velmi hladká konzistence. Takto vyrobené produkty by mohly obsahovat nižší množství nasycených tuků a méně kalorií. 

Možnost udržet zmrzlinu delší dobu zmraženou i v horkém počasí by mohlo zabránit tomu, aby se v ní tvořily ledové hrudky a měla kostrbatou strukturu. Běžná zmrzlina by se tak mohla přiblížit těm luxusním, které jsou zpracované tak, že se v nich hrudky netvoří.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.