John Browne přednáší na festivalu Prague Pride
Foto: HN – Lukáš Bíba
Jeden z nejbrilantnějších obchodních stratégů desítky let tajil před světem, že je gay. Dnes bývalý generální ředitel BP tvrdí, že firmy, které gaye podporují, víc vydělávají. Firmy by podle něj měly vysílat jako manažery gaye do zemí, kde se homosexualita trestá. Nebudou to mít jednoduché, ale vládám to vyšle signál, tvrdí Browne.

Zasedá ve Sněmovně lordů a je předsedou správní rady londýnské Tate Gallery. Pět let vedl Královskou akademii inženýringu. Už jako mladý exceloval ve studiu fyziky na Cambridgi, v devatenácti letech nastoupil do společnosti British Petroleum, kde si brzy udělal jméno při výzkumu ropného potenciálu Aljašky. Rychle stoupal v hierarchii firmy a v roce 1995 se stal jejím generálním ředitelem.

Tehdy byla British Petroleum středně velkou ropnou společností. Browne se projevil jako brilantní manažer a stratég. Pod jeho vedením se z ní stala BP, jedna z největších globálních energetických společností světa. Nyní je roční příjem firmy téměř osmkrát větší než příjem českého státního rozpočtu.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.