Josef Šimůnek
Foto: archiv Libora Uhera, Viktor Chlad, MAFRA, Profimedia
Popularita výstupů na osmitisícovky roste od doby, kdy začaly vycházet knížky Reinholda Messnera. Dobývání nejvyšších kót světových velehor už dávno není jen výsadou opravdových horolezců. Josef Šimůnek je jedním z horských vůdců, kteří tento zážitek umožňují i zdatnějším "laikům".

Co bychom si měli uvědomit, než se na takový výstup přihlásíme?

Každý by si měl dobře rozmyslet, i s ohledem na časovou a finanční náročnost výprav, zda to myslí vážně. Expedice probíhají v Nepálu, Tibetu, Číně a Pákistánu. Logistika je mnohdy závislá na počasí (neočekávané sesuvy půdy), ale i na konkrétní situaci v zemi (přednedávnem postříleli tálibánci členy expedice Nanga Parbat). Lidé občas věci zlehčují a bagatelizují.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.