Dům umělce Césara Manriqua stojí na jednom z Kanárských ostrovů.
Foto: Lucie Heřmanská
Dům umělce Césara Manriqua z ostrova Lanzarote je typickou ukázkou tradiční místní architektury spjaté s přírodou a kulturními hodnotami. Dvoupatrová budova vznikla z pěti vulkanických bublin na lávovém poli vytvořeném erupcí v 18. století. Dnes vila slouží jako muzeum a sídlí zde také Nadace Césara Manriqua, která věnuje pozornost kulturnímu rozvoji Lanzarote.

Při pohledu na zářivě bílou stavbu uprostřed opuštěných temně černých lávových polí by se mohlo zdát, že se jedná o dům kteréhokoliv obyvatele Kanárských ostrovů. Málokoho by napadlo, že se za těmito zdmi ukrývá propracovaná a luxusní vila jedné z nejvýraznějších osobností ostrova Lanzarote, umělce a architekta Césara Manriqua. 

Již z dálky je vidět hrdě se tyčící ukázka Manriquova větrného sochařství, která slibuje podívanou na rafinované souznění přírody s činností člověka. Zvláštností je ale to, že v tomto vztahu člověk není nadřazeným pánem, nýbrž pomáhá přírodě dotvářet to, s čím začala. To potvrzuje i fakt, že se architekt nechal při stavbě svého domu inspirovat sopečným původem ostrova a vytvořil budovu z vulkanických bublin na lávovém poli.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.