"Nenávidím, když se o brýlích mluví jako o doplňku. Je to jeden z nejpodstatnějších stavebních kamenů obličeje," říká Filip Žilka.
Foto: HN – Libor Fojtík
"Trochu to zavání sektou," popisuje známý pražský optik Filip Žilka fenomén, který před deseti lety sám odstartoval. "Brýle od Žižky" jsou dnes znakem vytříbeného vkusu. Nosí je politici, manažeři, umělci i lidé, kteří si je koupí na splátky. Přitom chtěl původně zůstat líným vesničanem.

Brýle se v Budečské 1 na pražských Vinohradech uskladňují v trezoru, který by tamní optice mohl závidět i strýček Skrblík. Není divu. Vždyť Filip Žilka svou firmu před lety zakládal s přesvědčením, že i optické pomůcky lze prodávat jako prvotřídní švýcarské hodinky.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.