Turečtí novomanželé při hostině nakrmili čtyři tisíce uprchlíků.
Foto: Telegraph
Turečtí novomanželé se při hostině rozdělili se 4000 uprchlíků. S nápadem na uspořádání nezvyklé hostiny přišel ženichův otec. Ze Sýrie během déle než čtyři roky trvající občanské války utekly čtyři miliony lidí.

Jistí novomanželé z turecké provincie Kilis si nemohou stěžovat na to, že svatbu s nimi oslavilo málo lidí. Na hostinu pozvali 4000 Syřanů, které z jejich země vyhnala občanská válka. Na svých internetových stránkách o tom informuje britský list The Daily Telegraph.

S nápadem, aby se mladí ve svůj velký den podělili se syrskými uprchlíky, přišel ženichův otec Ali Üzümcüoglu. Místním médiím řekl, že doufá, že příklad jeho rodiny inspiruje ostatní nastávající novomanžele a že i oni pozvou na svatební hostiny běžence z nedaleké Sýrie. Je také rád, že jeho syn Fetullah se svou manželkou Esrou zahájili společnou životní cestu "takovým obětavým krokem".

reklama

"Když mi Fetullah poprvé o tomto nápadu řekl, byla jsem v šoku," přiznává novopečená paní Üzümcüogluová. Při hostině sama syrským uprchlíkům rozdávala jídlo a celou oslavu si pochvaluje. "Jsem moc ráda, že jsme se o jídlo na naší svatbě mohli podělit s těmi, kdo jsou opravdu v nouzi," říká mladá žena.

Ze Sýrie během déle než čtyři roky trvající občanské války utekly čtyři miliony lidí. OSN nedávno uvedla, že jde o největší skupinu uprchlíků z jediného konfliktu za jednu generaci.