Transparentní kapsle na spaní visí na útesech v Peru.
Foto: Natura Vive
Nad údolím v Peru visí tři průhledné kapsle, ve kterých mohou přespávat ti nejodvážnější turisté. Buňky na spaní se tyčí ve výšce 122 metrů. V každé kapsli jsou čtyři postele, jídelní část i samostatná koupelna.

Z útesů v posvátném údolí Sacred Valley v Peru visí tři transparentní kapsle. Nainstalovala je tam společnost Natura Vive jako lákadlo pro ty nejodvážnější turisty. Kapsle se tyčí nad údolím v peruánských Andách ve výšce 122 metrů, informoval server Designboom.

Každá z průhledných buněk je vyrobená z nejtvrdšího hliníku používaného v letectví a polykarbonátu odolného proti větru. Ti, kdo se rozhodnou strávit noc v luxusním apartmá mezi útesy, se tak nemusí nehostinného počasí vůbec obávat.

 

V kapslích o velikosti asi 7,2 na 2,4 metru mohou zájemci strávit noc za 288 dolarů (zhruba sedm tisíc korun). V každém z nebeských apartmá na ně čekají čtyři postele, kuchyňka i samostatná koupelna.

Aby se ke svému noclehu turisté dostali, musí nejprve vylézt na horu Via Ferrata vysokou 400 metrů nebo zdolat náročnou stezku s lanovou dráhou.