Obří graffiti v mexickém městě Pachuca de Soto pokrývá 200 domů.
Foto: Germen Crew
Městská samospráva ve městě Pachuca de Soto zvolila neobvyklý způsob, jak bojovat proti kriminalitě. Pouliční umělci přetvořili celou čtvrť na předměstí v jedno velké graffiti. Na výsledné podobě díla se podíleli i místní obyvatelé, jejichž osobnost má obraz odrážet.

Čtvrť Palmitas ve středomexickém městě Pachuca de Soto prošla za poslední půlrok radikální proměnou. Z dříve chudého, zašlého předměstí se stal turistický tahák, když ho skupina sprejerů přemalovala na jeden obrovský duhový obraz.

Dílo pokrývá celkem 200 domů, které dohromady zabírají pozemek o rozloze asi 20 tisíc metrů čtverečních. Celá čtvrť, v níž žije na 450 rodin, navíc leží na prudkém svahu, takže nové dílo je vidět z dalekého okolí.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.