Vizualizace projektu Domov bezdomovců.
Foto: James Furzer
Architektonická soutěž Prostor pro nové vize oznámila vítězné projekty. Nejvíce porotu zaujal projekt Domov bezdomovců, který počítá s tvorbou malých ubytoven pro lidi bez přístřeší. Domky mají být zavěšené na bytových domech a na jejich realizaci mohou stavaři použít různý materiál.

Britský architekt James Furzer představil unikátní projekt, který má pomoct londýnským bezdomovcům. Pro město, ve kterém každou noc přespává v průměru 750 lidí bez domova osamoceno a mimo přístřešek, navrhl unifikované buňky zavěšené zhruba ve dvoumetrové výšce na zdech klasických bytových domů.

Autor ze studia Spatial Design Architects návrhem uspěl v soutěži Prostor pro nové vize, kterou letos pošesté pořádal evropský architektonický magazín A10 spolu s globálním výrobcem střešních oken FAKRO.

Zadání soutěže se přitom nijak nevázalo na problematiku bezdomovectví.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.