Producenti červeného masa se obávají, že jejich výrobky dostanou nálepku "pravděpodobně karcinogenní" - Ilustrační foto.
Foto: Shutterstock
Zástupci masného průmyslu se obávají výsledků studie Světové zdravotnické organizace pro výzkum rakoviny (IARC). Ta v říjnu oznámí, do jaké kategorie rakovinotvornosti její výzkumníci zařadili červené maso. IARC už dříve citovala studie, které spojují červené maso se srdečními nemocemi a kratším životem lidí.

Ve velkém očekávání jsou během léta producenti červeného masa. Světová zdravotnická organizace pro výzkum rakoviny (IARC) v říjnu vydá zprávu, ve které popíše, zda mají jejich produkty karcinogenní účinky. Podle amerického on-line deníku Quartz se přitom všeobecně předpokládá, že vědci skutečně potvrdí "pravděpodobné" rakovinotvorné účinky červeného masa.

Výrobci, které by podobný výsledek výzkumu hluboce zasáhl, proto bijí na poplach. "Pokud se zjistí, že i zpracované červené maso může způsobovat rakovinu, bude se nás ta nálepka držet ještě několik dalších dekád," varoval na nedávné konferenci Severoamerického masového institutu jeho viceprezident Betsy Booren.

"Změnit to by pak stálo miliardy dolarů," dodal s tím, že pokud výrobek "pravděpodobně způsobuje rakovinu", tak to stále neznamená, že každý kdo takovou potravinu sní, automaticky dostane rakovinu.

HN

Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.