Spojení domu s exteriérem sehrálo zásadní roli – svědčí o tom množství použitého skla. Na terase je bazén s protiproudem.
Foto: Filip Šlapal
Nedávno dokončený rodinný dům nad sázavským údolím interpretuje chatařskou tradici v odvážném a velkorysém stylu. Klienta nejvíce oslovila varianta s markantně tvarovaným horním patrem v podobě jakéhosi kapitánského můstku. Dům měl splynout se starou zahradou, být bezbariérovým a živým prostorem.

Chlomek u Petrova je klasickou "lufťáckou" oblastí − z Prahy je to sem proti proudu Vltavy, co by kamenem dohodil, a ráz zdejší krajiny přímo vybízí k tomu, odpoutat se od starostí, které člověka v moderní době provází každodenním životem. První rekreanti, kteří zde hledali únik z rušné metropole, se tu objevili už v roce 1929, tedy v době, kdy byl trend chataření na svém historicky prvním vrcholu. Naprostý klid tady jen občas naruší takzvaný Posázavský pacifik, jehož trať lemuje břeh Sázavy v rytmu Wabiho Daňka od Davle až do Čerčan.

Kdo ví − možná že ke kouzlu této lokality přispěl i slavný mág magistr Edward Kelley, kterému Petrov v časech rudolfovských náležel.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.