Pokud bych viděla, že mezi zaměstnankyněmi je o to velký zájem, začala bych o případném poskytnutí podobného benefitu uvažovat, říká o zmrazování vajíček šéfka HR v NN Group Renata Mrázová.
Foto: HN – Lukáš Bíba
Kolik dětí vychovaly nejmocnější ženy světa? A co soudí o zmrazování vajíček významné ženy v českém byznysu? Kdyby o to měly zaměstnankyně zájem, o takovém benefitu bychom uvažovaly, říkají české manažerky.

Když na podzim loňského roku prolétla médii informace, že Facebook a Apple nabízejí svým zaměstnankyním jako bonus takzvaný social freezing neboli zmrazení vajíček, a tím i možnost odložení odchodu na mateřskou, v Česku se ozvalo jen málo hlasů, které by prohlásily: není to ani zvrácenost, ani ideál pro všechny, ale je to další možnost.

Snažili jsme se tehdy najít českou podnikatelku či manažerku, která by o podobné proceduře uvažovala. Marně. Až se nám po pár měsících nečekaně ozvala Erika Luzsicza, úspěšná šéfka mediální firmy.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.