Petr Kolář
Foto: HN – Libor Fojtík
Cestovatel a architekt třímiliardového hotelového resortu Jiřího Šmejce v souostroví Malediv se prý neustále dívá kolem sebe. Kolářovy budovy stojí ve třiceti zemích od Asie až po Karibik. Po Českém domě na olympiádě v Londýně plánuje stejný i v Riu.

Kanceláři architekta Koláře vévodí šedé křeslo od slavného dánského designéra Arneho Jacobsena. Ze zasedačky je ještě cítit lak, který nestačil zaschnout. Před chvílí tam totiž doinstalovali barevnou mozaiku českého výtvarníka Milana Housera. Na pracovním stole leží bramborová hlíza z bronzu.

Pro obrazy, sochy, nábytek a drobné doplňky především z rukou českých autorů má Petr Kolář slabost. V jeho nově zrekonstruovaném studiu na pražském Smíchově to proto vypadá skoro jako v galerii moderního umění. "Rád se obklopuji věcmi, které mají příběh. Když se vracím ze služební cesty, vždy se na ně těším. Jsou pro mě symbolem domova," vysvětluje muž, který ročně nalétá půl milionu mil. Osobně totiž kontroluje většinu projektů, které jeho architektonické studio ADR realizuje.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.