Oaks Prague
Foto: Oaks Prague
Pražská společnost Arendon se rozhodla vystavět čtvrť v přírodě u Říčan pro pražskou smetánku. Do projektu Oaks Prague se zapojila velká jména architektury jako Richard Meier či Eva Jiřičná. Jednotlivých vilek a stavení se ujalo celkem 19 architektů či ateliérů.

Originální dům, za ním les a centrum Prahy půl hodiny jízdy. Sen mnoha lidí se rozhodla proměnit ve skutečnost pražská developerská firma Arendon. Okolo starého zámečku Nebřenice postaví vesničku o 220 domech podle návrhů významných architektů s množstvím nadstandardních služeb.

Nová čtvrť, či spíše celé městečko pro bohaté vznikne na jihovýchodním cípu Prahy, nedaleko Říčan a vyjde na 400 milionů euro (10 miliard korun). Firma Arendon si tím chce splnit ambice přinést do Česka architektonický projekt světové úrovně. Jejím hlavním investorem je londýnský investiční fond, kterému patří realitní projekty po celém světě.

Přeměny centrálního zámečku jako jediného původního stavení se ujal britský minimalistický architekt John Pawson. Vznikne tam restaurace, lázně, obchod, fitness či tenisové kurty. Jeho otevření developer plánuje na jaro 2017. V okolí zámečku pak vyrostou vilky a rezidence podle návrhů dalších 19 významných jmen architektury - Richarda Meiera, Evy Jiřičné, Johna Pardeye či Phila Coffeyho.

Developer chce vytvořit zázemí pro "kvalitní rodinný život" a láká na okolní přírodu, kterou se inspirovali i architekti. "K našemu úkolu jsme přistoupili tak, že jsme se v prvé řadě podívali na krásu okolní krajiny. Zejména na barvy, materiály a tvary typické v Čechách," popisuje svůj projekt kompaktních, vzdušných vilek architekt John Pardey.

Eva Jiřičná navrhla rodinnou vilu složenou ze tří samostatných částí se sedlovou střechou a bílou fasádou, které jsou propojené skleněným koridorem. "Je pro mne velkou ctí podílet se na tomto výjimečném projektu, který vzniká v mé rodné zemi, a být součástí špičkového mezinárodního týmu, který za ním stojí," zdůraznila.

Americký architekt Richard Meier pro vesničku navrhl členité bytové domy, které různými výškami navazují na okolní kopcovitou přírodu. "Naší vizí je elegantní a energeticky nenáročná budova, architektonicky osobitá, která bude odrážet proporce a materiály používané v okolních vesnicích, ale zároveň se stane nositelem budoucích trendů," popsal své dílo.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.