Berniniho busta Pavla V. byla v roce 2014 prodána za 24 tisíc eur.
Foto: blogs.getty.edu
Losangelské Gettyho muzeum získalo vzácnou bustu papeže Pavla V. Sochu vytvořil italský umělec Gian Lorenzo Bernini v roce 1621. Dílo loni prodala sestra slovenského umělce Zmetáka za 24 tisíc eur, že jde o originál, si všimla až aukční společnost Sotheby’s.

Gettyho muzeum v Los Angeles letos do svých sbírek pořídilo vzácnou bustu papeže Pavla V., kterou vytvořil jeden z největších italských barokních umělců Gian Lorenzo Bernini.

Sochu v roce 2014 prodala sestra slovenského umělce Ernesta Zmetáka v aukci za vyvolávací cenu 24 tisíc eur (v přepočtu zhruba 650 tisíc korun), aniž by věděla, jakou má ve skutečnosti hodnotu. Znalec ji totiž tehdy označil pouze za věrnou kopii.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.