Účastníci televizní show se dostali i pod přímou palbu Islámského státu. (Ilustrační foto)
Foto: Reuters
Australská televizní stanice SBS poslala ve své nové televizní show celkem šest účastníků po stopách imigrantů. Prošli si uprchlickými tábory v Austrálii, Kambodžou, Jordánskem a ocitli se i pod palbou Islámského státu. Účastníky vybírala mezi odpůrci imigrace. Stanice SBS se projektem snaží vyvolat mezi lidmi empatii s běženci. Politika vůči nim je v Austrálii ještě tvrdší než v Evropě.

Běženci prchají před občanskou válkou, hladem, znásilňováním. Někdy jsou vyhnáni z domova. Když se ale dostanou do Evropy nebo Austrálie, narazí tam často na nepochopení ze strany starousedlíků nebo politiků. Podle australské televize SBS za nenávistí vůči uprchlíkům často stojí neschopnost vcítit se do jejich děsivé situace. Televize proto natočila show s názvem "Vraťte se, odkud jste přišli".

Stanice SBS vyslala šest lidí na cestu po stopách uprchlíků. Většinu aktérů tvořili lidé, kteří se účastnili demonstrací proti uprchlíkům nebo otevřeně propagovali protipřistěhovalecká hnutí. Celá třítýdenní cesta zahrnovala pobyt v australském zadržovacím táboře pro běžence, návštěvu v jordánském utečeneckém táboře nebo v Kambodži či Indonésii, kde lidé před otroctvím prchají do hor.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.