Objekt bývalého pivovaru po konverzi architektů Prouzových
Foto: Andrea Thiel Lhotáková
Pokud hledáte bydlení s nízkými pořizovacími náklady, stačí si vybrat stavbu, o které si všichni ostatní myslí, že je nevyužitelná či nerekonstruovatelná. Takový byl i pivovar v Lobči.

Dnešní území České republiky patřilo v Rakousko-Uhersku k průmyslově nejrozvinutějším oblastem. Množství průmyslových komplexů (továren na výrobu textilu, pivovarů, cukrovarů, elektráren, hutí, mlýnů, pekáren, strojírenských fabrik), které se zachovaly do dnešních dní, je stále značné, i když jejich počet neustále klesá. Víc než demolice však v posledních letech přece jen stále častěji vidíme jejich zajímavé konverze. Z původních výrobních účelů se tyto industriální areály mění na pozoruhodné "chrámy kultury" (galerie, muzea, společenská a kongresová centra), mnohdy navíc slouží i k bydlení. O to více pak ale vynikne, když se pro objekt, který ještě před deseti lety představoval opuštěnou ruinu, na niž čekal už jen bagr a buldozer, podaří najít využití odpovídající funkci, pro kterou byl kdysi postaven. Takových osudů u nás už moc nenajdeme.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.