Na některá letadla se čeká jako na hvězdy pop music.
Foto: HN – Matej Slávik
Planespotting je hodně ošklivé slovo pro ušlechtilou a na první pohled zcela nesmyslnou činnost. Nejde v ní totiž o nic jiného než o sledování, zaznamenávání a fotografování startujících, letících a přistávajících letadel. "V Manchesteru je hotel s terasou hned u dráhy. Pijete pivo a pár desítek metrů od vás startují či pojíždějí letadla. To je prostě sen," říká šéf Klubu letecké fotografie Václav Porkát.

Kněževes je malá obec u Prahy. Šest set obyvatel a architektura, která připomíná, že ještě někdy v polovině minulého století byla pro místní obyvatele Praha čímsi vzdáleným. Když vesnicí projedete po silnici, která se jmenuje Hlavní, a pak odbočíte na silnici, která se jmenuje Stará, uvidíte před sebou překvapivě velký roj aut.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.