Lukáš Drlík se rozhodl opustit pohodlí kanceláře a na zděděném pozemku začal pracovat rukama.
Foto: HN – Libor Fojtík
Lukáš Drlík založil v malé vesničce Bezděkov u Úsova statek, bylinkovou farmu a v nedalekém Zábřehu na Moravě provozuje levandulovou kavárnu. Jeho ambicí je mít největší levandulové pole v České republice. Sklizené bylinky zpracovává a spolu s přítelkyní z nich vyrábí sirupy. Z levandule pečou zákusky, nechávají vyrábět kosmetiku nebo bylinku přidávají i do kávy.

Kolem nafialovělého políčka pomalu projíždí farmář, na traktoru se pohupuje sem a tam. Na pozdrav pěstiteli levandule slušně mávne rukou. Stejně si ale zřejmě pomyslí, že jen blázen by tady na severozápadní Moravě vysázel levanduli a chtěl ji pěstovat ve velkém. "Všichni zemědělci si klepali na čelo a říkali mi – Nebuď blbej, dej tam řepku a obilí, to prodáš určitě. Já ale nechtěl," říká Lukáš Drlík a pozdrav opětuje.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.