Je libo selfie? Hora Fudži je připojena k internetu. (ilustr. foto)
Foto: Shutterstock
Od pátku se turisté mohou na japonské hoře Fudži připojit k vysokorychlostnímu internetu. Přihlašovací údaje, které zájemci dostanou, budou platit vždy 72 hodin. Japonsko tak bojuje o zájem turistů. Za pět let bude hostit olympijské hry.

Vyškrábat se na japonskou horu Fudži, z radosti si vyfotit selfie a okamžitě ho zveřejnit na sociální síti je od pátku o něco jednodušší. Horu totiž nově pokrývá vysokorychlostní síť wi-fi.

Osm hotspotů mohou výletníci použít nejen pro sdílení snímků. Úřady doufají, že se připojení turisté také snadněji dostanou k informacím o bezpečnostních podmínkách a počasí v okolí hory.

Poskytovatelem sítě je firma NTT Docomo, která hodlá vytisknout na 70 tisíc informačních letáků s přihlašovacími údaji, které budou po přihlášení platné přesně 72 hodin. Síť bude v provozu až do poloviny září, upozornil server The Asahi Shimbun

Japonsko čeká, že selfie a pozdravy posílané z Fudži přilákají další zahraniční turisty. V minulém roce jich na horu podle odhadů vystoupalo až 50 tisíc.

Země bude za pět let pořádat olympijské hry a už teď se rozhodla, že zlepší svůj obrázek v zahraničí. Kromě zavádění wi-fi sítě na veřejných místech například tlačí na banky, aby vyšly turistům vstříc a zjednodušily jim práci s bankomaty.

Podle květnové bilance se loni do Japonska poprvé vypravilo více lidí, než kolik jich vyjelo do zahraničí. Pětapadesát let předtím to bylo naopak a Japonsko se teď snaží pozitivní bilanci udržet.

Japonskou horu vysokou 3776 metrů ročně zdolá na dvě stě tisíc výletníků. Fudži patří mezi sopky, naposledy ale vybuchla začátkem 18. století.