První kilometry Vltavy, která pramení na Šumavě, jsou tiché a klidné.
Foto: Shutterstock
Jižní Čechy nabízí spoustu malebných míst, která můžete navštívit po souši i po řece. Známé Holašovice, Vyšší Brod, Hlubokou nebo Rožmberk, ale i třeba méně známý Vítkův kámen. Letošní dovolenou si navíc můžete zpestřit některou z mnoha akcí k 600. výročí upálení Jana Husa.

To nejlepší z Jana Husa se nemůže skrývat nikde jinde než v Husitském muzeu v Táboře. Do konce října je tu navíc k vidění reprezentativní výstava Jan Hus 1415−2015, která o tomto muži a jeho životní dráze říká vše, k čemu zatím badatelé u této výrazné a osobnostně složité historické postavy dospěli. Husitské muzeum sídlí v gotické budově radnice, jež vévodí zdejšímu hlavnímu náměstí. To nese jméno Jana Žižky, který má uprostřed pomník.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.