V Izraeli neexistuje centrum, jako je Silicon Valley. Jde spíše o technologické parky či ulice od Jeruzaléma přes Tel Aviv až po Haifu. Na snímku budova Nokie na předměstí Tel Avivu.
Foto: Wikimedia Commons - Юкатан (CC BY-SA 3.0)
Na mapě dnešního Tel Avivu najdete pět tisíc start-upů. Víc jich je na světě pouze v kalifornském Silicon Valley. Jak je možné, že se v zemi s nestabilní bezpečnostní situací inovacím tak daří?

Vzrostlé stromy v boční ulici nedaleko rušného Rothschildova bulváru v centru Tel Avivu poskytují životadárný stín. Teď na začátku léta teploty v Izraeli atakují čtyřicítku. Zastavujeme u šedavé bytovky a zvoníme na druhý zvonek odshora. Stoupáme po schodech, dveře v prvním patře jsou pootevřené. Omračuje nás klimatizace. Najednou je o dvacet stupňů méně. Ve stroze zařízeném prostoru se nachází jen několik stolů s počítači, kuchyňka a toaleta. A osm lidí, kteří tu pracují na zázraku jménem Reporty.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.