Josef Novák
Foto: HN – Jan Rasch
"Veba je můj první a poslední zaměstnavatel. Tady jsem začínal, tady také skončím," říká generální ředitel a spolumajitel největšího broumovského podniku. Neskrývá hrdost.

Broumovská textilka jako jedna z mála v oboru přežila 90. léta a dnes patří k nejúspěšnějším firmám v zemi. Ve městě je pak nejvýznamnějším podnikatelským subjektem, který podporuje veřejný život i opravy unikátních památek.

Textilní výroba je spojena s Broumovem po celá staletí. S lidmi je to v tomhle kraji trochu složitější. Patříte mezi polistopadové nebo poválečné přistěhovalce?

Moji rodiče byli dosídlenci, přišli po odsunu Němců z Náchoda. Já jsem už Broumovák. Až na těch pár let, kdy jsem si odskočil na studia VŠE do Prahy, jsem ho vlastně nikdy neopustil. Ve Vebě jsem začínal v roce 1978.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.